V NIEDZIELA  WIELKANOCNA    19.05.2019 r.

W tym tygodniu przypada:

- we wtorek – 21 maja –wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;

- w piątek – 24 maja - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień

modlitw za Kościół w Chinach.

- w środę – 22 maja - przypada 24 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji

(Skoczów, Bielsko-Biała i Żywiec).

- w sobotę – 25 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ks. Bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.

Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie.

W przyszłą niedzielę – 26 maja – modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta

W poniedziałek, tj. 20 maja po mszy wieczornej ok. godz. 18.45 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci udających się na kolonię do Czarnogóry.

W czwartek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryla i Metodego.

W sobotę 25 maja ks. Grzegorz zaprasza na spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w lipcu do Kościoła Przemienienia Pańskiego na godz. 12.00.

Przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć czasopisma religijne: "Gość Niedzielny", Źródło", "Niedziela", dla dzieci starszych "Mały Gość Niedzielny", "Ola i Jaś" i "Dominik" .

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz