XV   NIEDZIELA   ZWYKŁA                                12.07.2020 r.

Serdecznie witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i życzymy Im jak i naszym Parafianom udanego wypoczynku w bliskości z Bogiem i życzliwymi ludźmi.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w tym tygodniu:

- w poniedziałek – 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w środę  – 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i dr Kościoła;

- w czwartek - 16 lipca – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel;

- w  piątek – 17 lipca  -  oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

- w środę po Mszy wieczornej w obu kościołach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę – 19 lipca – składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

Przy wyjściu można nabyć czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i inne.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej !

XIV   NIEDZIELA   ZWYKŁA                               05.07.2020 r.

Jest czas wakacji i wielu z nas korzysta z zasłużonego wypoczynku. Zechciejmy ten wolny czas, dany nam przez Stwórcę, wykorzystać nie tylko na odnowę sił fizycznych, ale także na pełniejsze spotkanie z Bogiem w modlitwie, w lepszym przeżywaniu Mszy św., w pełnieniu dobrych uczynków. Na trasach naszych wycieczek odwiedzajmy kościoły, przecież w każdym z nich czeka na nas ten sam Jezus Chrystus. Nie zapominajmy o Mszy niedzielnej.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada:

- w poniedziałek – 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;

- w środę – 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera;

- w  sobotę– 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy;

W środę w obu kościołach po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zbliża się 14 rocznica Konsekracji naszej świątyni Przemienienia Pańskiego i 19 rocznica ufundowania Milenijnego Daru Parafii jakim są 36-głosowe organy. Dla upamiętnienia tych wielkich wydarzeń odbędzie się dziś o godz. 19.00 Koncert Organowy w wykonaniu DANIELA STRZĄDAŁY, na który to koncert zapraszamy nie tylko melomanów, ale i wszystkich Parafian oraz Gości!

Na parkingu obok kościoła Przemienienia Pańskiego stoi do 13  lipca KONTENER NA MAKULATU-RĘ. Prosimy Parafian o włączenie się w zbiórkę. Cały dochód z tej akcja przeznaczony jest na pomoc Misjom w CHIMBOTE w PERU.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie: "Gość Niedzielny", "Niedziela".
Dla dzieci "Mały Gość Niedzielny"jako dwumiesięcznik. W zakrystii do odebrania miesięcznik „Różaniec” ba lipiec i sierpień .

Po Mszy Świętej pozostajemy dziś na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz