Parafia św. Katarzyny w Cięcinie jest położona w samym sercu Beskidu Żywieckiego. Posiada ona dwie świątynie. Pierwszą jest XVI-wieczny drewniany koścół pod wezwaniem św. Katarzyny, a drugą nowy, zbudowany w latach 80-tych XX wieku kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii znajdują się jedne z największych na Podbeskidziu 36-głosowe organy piszczałkowe. Przepiękne położenie wzdłuż koryta rzeki Soły, jak i bliskość gór zachęcają do spędzania czasu w naszej parafii i obcowania z Bogiem w przepięknej scenerii beskidzkich szczytów.

Kościół Przemienienia Pańskiego Cięcina
Kościół Przemienienia Pańskiego Cięcina
Kościół Przemienienia Pańskiego Cięcina
Kościół św Katarzyny Cięcina

Więcej informacji na temat naszej Parafii zamieszczonych zostało w podzakładkach (dostępnych po prawej stronie).