Oaza to nowe środowisko życia,
które nie tylko daje
świeże powietrze dla płuc
i źródlaną wodę,
ale pozwala osobie w pełni oddychać modlitwą
i rozwijać się przez zanurzenie w atmosferze miłości agape.

ks. Franciszek Blachnicki

 

Oaza- cóż to za słowo? Co ono oznacza? To miejsce pośrodku pustyni , gdzie wśród bezkresu wydm i pasku możesz spocząć i w cieniu drzew odnaleźć wytchnienie a ze strumienia napić się świeżej wody dającej siłę i chęć do podjęcia dalszej wędrówki.
Taką też potoczną nazwę nosi Ruch Światło Życie = OAZA. Dlaczego? Hmmm. Zgromadzeni wokół ks, Franciszka Blachnickiego młodzi pragnęli w zamęcie tamtych czasów odnaleźć swoje miejsce na świecie i zrobić coś dobrego ze swoim życiem. Od początków istnienia ruchu minęło sporo czasu jednak idea oazy i potrzeby młodych ludzi pozostają niezmienne- odnaleźć siebie i sens swego życia.

Również w naszej parafii od wielu lat istnieje Ruch Światło Życie. Jego początkową formacją są spotkania Dzieci Bożych, czyli oazy dla dzieci. Na cotygodniowych spotkaniach gromadzą się dzieci od drugiej klasy szkoły podstawowej do szóstej. Każdy rok oparty jest o konkretny temat. Ważne jest nie tylko poznawanie Boga już od najmłodszych lat ale także siebie nawzajem i tego jak pożytecznie i miło można spędzić czas poprzez organizowane wycieczki, ogniska, wspólne śpiewanie i uczestniczenie w Eucharystiach (więcej informacji w zakładce Oaza Dzieci Bożych).
Oaza Młodzieżowa
gromadzi młodzież od wieku gimnazjalnego. Każdy może przyjść i znaleźć coś dla siebie. Poszukując szczęścia trzeba obrać do niego drogę, a w labiryncie codzienności czasami jest to dość trudne. W dzisiejszym świecie niczym na pustyni, trudno opowiedzieć się po stronie Boga i Kościoła, zwłaszcza młodym, bo to „nie modne” i nie łatwe zadanie, bo wymaga życia wg przykazań i szanowania życia swojego i cudzego, a to przecież tak często nie jest drogą do sukcesu i sławy. Czasami to droga pod górę jednakże zawsze w jednym kierunku – do Szczęścia przez duże S :) I tego właśnie staramy się nauczyć na spotkaniach Oazy Młodzieżowej – jak odnaleźć drogę do szczęścia. Cotygodniowe spotkania  skupiające się na danych tekstach, interesujących nas problemach życiowych, pytaniach o sens, dają nam szanse, by we wspólnej dyskusji ubogacić siebie słuchając innych i podzielić się swoimi przemyśleniami i wnioskami.
Wyjazdy wakacyjne na rekolekcje dają możliwość poznania wielu innych młodych ludzi, którzy tak jak my poszukują Boga i wartości w tym poplątanym świecie.

W ciągu roku zaś staramy się włączać w życie parafii poprzez śpiew, czuwania, udział w adoracjach, nabożeństwach, dając radosne świadectwo, że można być szczęśliwym człowiekiem odnajdując życiodajną przystań na pustyni codzienności którą każdego dnia chce się dla nas stać Chrystus :)
Wiara nie jest  „rzeczą martwą”, lecz żywą oazą i na wyruszenie drogą tej przygody zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci jak i młodzież. :)


Oaza Młodzieżowa spotyka się w każdy piątek na Mszy św. o godz. 1800, a po niej na spotkaniach w salkach koło plebanii.

Serdecznie zapraszamy!

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat Ruchu Światło Życie - oaza.pl