13 NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07. 2017 r.

Liturgiczne obchody tygodnia:
- w poniedziałek – 3 lipca – święto Św. Tomasza, apostoła;
- w czwartek – 6 lipca - wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
- w sobotę – 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.
W środę w obu kościołach wieczorem Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W czwartek modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy Boga o nowe powołania
do służby w Jego Kościele. Szczególnie po Mszy wieczornej podczas Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza prowadzonej przez Grupę Modlitewną do godz. 22.00.

Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

Spowiedź pierwszo-piątkowa w czwartek od 17.00 a w piątek od godz. 17.00. Są wakacje, brakuje księży
prosimy ze spowiedzi korzystać już w pierwsze dni tygodnia a już najpóźniej w czwartek.

Do chorych wyjedziemy w piątek o godz. 8.00 rano. Prosimy chorych zgłaszać.

Sprawa poszycia dachowego na kościele Przemienienia Pańskiego:

Trwają, trudne i żmudne, wymagające nie lada wysiłku i kosztowne prace dekarskie pierwszego etapu.

W czerwcu 2017 r. do kopert zebrano = 38.620 zł, a na konto wpłynęło =9.080 zł. Razem= 47.700 zł.
W tym jedna rodzina z Węgierskiej Górki dwa tysiące a dwie inne po tysiącu, natomiast jedna rodzina
z Cięcina przekazała 10.000 zł.
W kościele Św. Katarzyny w minionym miesiącu zakończono prace konserwatorskie i renowacyjne malowideł na ścianach i suficie. Koszt wyniósł =340.000zł. Z tego połowę czyli 170.000 zł sfinansował ofiarnie jeden sponsor, a mianowicie dawny nasz parafianin, mieszkający obecnie w Juszczynie Pan Mariusz Biela. Ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać!
Trwają prace w kaplicy Św. Franciszka, a przed nami renowacja i konserwacja kruchty czyli przedsionka.
Liczymy na dalsze wsparcie finansowe prac remontowych przez wszystkich parafian.
Składane ofiary w kopertach prosimy opisać nazwiskiem i adresem oraz kwotą.