PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ ( 3.02 – 10.02.2018 r. )

 

1. dzień KATOWICE – TEL AVIV

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Nazaretu. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

2. dzień HAJFA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor. Sanktuarium Przemienienia. Hajfa. Góra Karmel – Sanktuarium Stella Maris. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Nazaret: Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

3. dzień NAZARET – KAFARNAUM

Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po jeziorze Genezaret. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

4. dzień JERYCHO – MORZE MARTWE – BETANIA – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Jerycho – panorama Góry Kuszenia i sykomora. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Betania. Sanktuarium Łazarza, Marty i Marii. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5. dzień – BETLEJEM – JEROZOLIMA – ŚW. GÓRA SYJON

Śniadanie. Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by modlić się o dobre macierzyństwo. Przejazd do Jerozolimy, Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do wieczernika przez żydowską dzielnicę Jerozolimy. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Przejście do kościoła Św. Piotra in Gallicantu – miejsce płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Kolacja i nocleg w Betlejem.

6. dzień – JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – EIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła Pater Noster, a potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Potem nawiedzenie Grobu NMP – kościół prawosławny i Grota zdrady Judasza. Przejazd do Ain Karem. Kościół św. Jan Chrzciciela – miejsce jego narodzin. Wizyta w Kościele Nawiedzenia – miejsce spotkania NMP-y ze Św. Elżbietą. Kolacja i nocleg w Betlejem.

7. dzień – JEROZOLIMA – STARE MIASTO

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8. dzień TEL AVIV – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo biletowa, wylot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:

Grupa 40 osobowa: 1000 USD + płatne na miejscu u pilota 150 USD;

Grupa 20 osobowa: 1070 USD + płatne na miejscu u pilota 150 USD.

Cena obejmuje:

– przeloty samolotem czarterowym

– opłaty lotniskowe;

– zakwaterowanie;

– wyżywienie śniadania, obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne);

– transfery klimatyzowanym autokarem;

– opieka przewodnika o. dra Feliksa Rachwalika OFM – biblista, wykładowca Egzegezy ST oraz Teologii Biblijnej w WSD Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach, Delegat Ziemi Św.;

– koszty wstępów do zwiedzanych obiektów;

– ubezpieczenie AXA (NW, KL oraz bagaż), przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma.

Cena nie obejmuje:

– Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia;

– dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 200 USD;

– 15 PLN Fundusz gwarancyjny.

 

Dodatkowych informacji udziela ks. Grzegorz Badura