NIEDZIELA  -  ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO             07.01.2018 r.

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie i zapowie-dzią sakramentu chrztu chrześcijańskiego.

Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego, który w swej pierwszej części trwa do wtorku przed środą popielcową, która przypada w tym roku 14 lutego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej rozciągłości i pełni.

Nowenna do M.B.N.P. w środę w kościele św. Katarzyny rano, a w kościele Przemienienia Pańskie-go wieczorem.

Spotkanie modlitewne Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryla i Metodego odbędzie się w najbliższy czwartek – 11 stycznia – po Mszy wieczorrnej.

Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej w lutym br. odbędzie się we wtorek - 9 stycznia -  po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.30.

Sprawa poszycia dachowego na kościele Przemienienia Pańskiego:

W grudniu 2917 r. do kopert zebrano = 28.310zł zaś a na konto wpłynęło =11.605 zł

Razem= 39.915 zł. Dokończono  obróbki dachu i zamontowano odgromienie, na ile to jest możliwe na tym etapie. Parafianom - Ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać, polecając aktualne wydatki dalszej Waszej ofiarności.

Podsumowując pierwszy etap wymiany  poszycia dachowego,  możemy poinformować Parafian, że blach miedziana i matariały uzupełniające kosztowały ponad  508 tyś., zaś robocizna 280 tyś razem: blisko 790 tyś. Za złomowaną zdjętą starą blachę otrzymaliśmy 148 i pół tyś.
W dalszych planach mamy - na wiosnę kontynuować wymianę poszycia pozostałych dwóch dachów, ale pod warunkiem, że ofiarność Parafian utrzyma się na tym samym poziomie.Tymczasem, pojawiły się wyzwania odpadających tynków na frontonach tych dachów. Szukamy wykonawcy.

Nie chcielibyśmy odkładać tych wyzwań na następne lata. Stąd prośba o dalsze wsparcie rozpoczętego dzieła.
Dobiegły końca prace renowacyjne na ścianach i suficie przedsionka kościoła Św. Katarzyny.
Do rodzin trafia folder upamiętniający przeprowadzoną renowację tej świątyni.

Natomiast, w łączności  z Wójtem Gminy i Ośrodkiem Promocji Kultury w naszej Gminie, zapraszamy na godzinę 17.00  w najbliższą sobotę – 13 stycznia - wszystkich zainteresowanych dokonanym dziełem, do kościoła Św. Katarzyny. Odbędzie się koncert galowy w wykonaniu zespołu regionalnego Trebunie –Tutki, a związany z zakończeniem tego przedsięwzięcia jakim była przeprowadzona renowacja. Chcemy podziękować Parafianom, niektórym instytucjom i kilku osobom za ich szczególne zaangażowanie w to ukończone dzieło. Zapraszamy w miarę wszystkich!

Rodziny i osoby, które korzystają z programu pomocy żywnościowej, proszone są o odbiór żywności jutro tj. poniedziałek po Mszy świętej wieczornej

W przyszłą niedzielę – 14 stycznia – składka przeznaczona jest na cele charytatywne (jałmużna postna).

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodniki katolickie „GN”, „Niedziela” i „Źródło”.
oraz miesięczniki dla dzieci, młodzieży i rodzin oraz gazetka parafialna.