NIEDZIELA -  UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIĘTEJ                     16.06.2019  r.

Od piątku wieczora, w naszym kościele Przemienienia Pańskiego,wystawione są do publicznego kultu relikwie Świętego Melchiora Grodzieckiego; a to w ramach trwającej Trzydniowej Peregrynacji tych Relikwii w naszym dekanacie radziechowskim.  Po każdej Mszy można oddać im cześć przez ucałowanie.
Uroczyste pożegnanie Relikwii będzie miało miejsce dziś o godz. 15.00 na Mszy świętej pod przewod-nictwem Ks. Wikariusza Generalnego dr Marka Studenskiego przy udziale księży i parafian z dekanatu.

Mszę świętą o 15.00 poprzedzi modlitewne czuwanie naszej parafii, które rozpocznie się o 14.20.
Zapraszamy wszystkich Parafian a szczególnie tych, którzy nie mogli w piątek tych Relikwii powitać!

W czwartek – 20 czerwca – przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Przez udział w procesji eucharystycznej składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w samo święto i przez całą jego oktawę.

W naszej parafii procesja z Najśw. Sakramentem przejdzie ulicami z kościoła Przemienia Pańsk. do kościoła Św. Katarzyny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz o przyozdobienie domów
i ogrodzeń na trasie procesji.

Porządek Mszy św. w Boże Ciało:

- w kościele Św. Katarzyny: godz. 8.00 i na zakończenie procesji około godz. 12.00

- w kościele Przem. Pańsk.: godz. 7.00, 8.30  i  10.00 a po niej procesja

i Msza wieczorna o godz. 18.00           ( nie będzie Mszy o godz. 11.30 !  )

natomiast w kościele Przem. Pańs.  przed Mszą wieczorną o 17.30 Nabożeństwo czerwcowe.

Na Sumę i Procesję zapraszamy wszystkich Parafian: Strażaków, Harcerzy, poczty sztandarowe, osoby

w strojach regionalnych, noszących feretrony i chorągwie, dzieci z klas III-ch w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty.
Próba sypania kwiatów w środę  o godz. 17.00 przy kościele Przem. Pańskiego. Prosimy panie katechetki, mamusie tych dzieci oraz panienki z KSM-u o zaangażowanie się w próby.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała będą tradycyjne Msze św. z Procesją Eucharystyczną:

- w kościele Przem. Pańsk. : o godz. 8.00 i  18.00

- w kościele Św. Katarzyny: o godz. 17.00

Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi sakramentalnej w najbliższą środę od 17.00, w dni przed
i w trakcie Oktawy tak, abyśmy nosili Chrystusa Eucharystycznego nie tylko w monstrancji, ale przede wszystkim w naszych sercach.

Ponadto:

- w poniedziałek - 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
- w piątek – 16 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W tym dniu  oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca;

- w środę – 19 czerwca – ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną do kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.Po Mszynabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i Nowenna do M.B.N.P.

Parafialny Piknik Rodzinny organizowany przez POAK i Krąg Kościoła Domowego a w nim jak co roku wiele atrakcji dla rodziców i dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę – 23 czerwca od godziny 15.00.

Mężczyźni u Tronu Jasnogórskiej Królowej – Oblężenie Jasnej Góry – odbędzie się w sobotę – 22 czerwca.

82. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Janą Górę odbędzie się 1 i 2 lipca br. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeń.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Przy wyjściem z kościoła można nabyć czasopisma katolickie. Wśród nich „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Żródło”. Są też czasopisma dla dzieci. MGN z opaską wakacyjną na rękę dziecka.Zachęcamy do czytania czasopism religijnych. Jest to sposób na pogłębienie wiary i zapoznanie się z tematyką kościelną.