XXXII NIEDIZELA  ZWYKŁA   10.11.2019 r.

Dziś z całym Kościołem Powszechnym obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przemilczane cierpienie – Sudan Południowy”. Pomoc materialną dla Sudanu zbierzemydo puszekw przyszłą niedzielę – 17 listopada.

Jutro – 11 listopada -przypada Święto Niepodległości Polski  i 101 Rocznica jej odzyskania.
Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Władz Samorządowych Gminy i przedstawicielami organizacji oraz grup społecznych,odprawiona zostanie o godz. 10.00 w kościele Przemienienia Pańskiego.

Zapraszamy do udziału w tej Mszy św.  przedstawicieli wszystkich grup społecznych i instytucji wraz z ich pocztami sztandarowymi oraz dzieci, młodzież i wszystkich Parafian. Niech w dniu dzisiejszym nie zabraknie naszej wspólnej modlitwy za Ojczyznę i jej niełatwe sprawy.

Po Mszy św. za Ojczyznę młodzież Zespołu Szkół Mechanicznych w Węgierskiej Górce, jak co roku, przedstawi okolicznościowy program słowno-muzyczny. Zapraszamy wszystkich Parafian!

Po Mszy św. za Ojczyznę do salki parafialnej zapraszamy Członków Honorowej Straży Serca Pana Jezusa na spotkanie formacyjne.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa; w Radziechowach odpust.
- we wtorek – 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, bp i m. Jest to zarazem Dzień solidarności z

Kościołem prześladowanym – tym razem uwagę i modlitwę kierujemy do Pakistanu;
- w środę – 13 - listopada wspomnienie Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

pierwszych męczenników Polski;

- w czwartek - 14 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej;
- w piątek – 15 listopada – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na mszę świętą i spotkanie w najbliższą środę do kościoła Przemienienia Pańskiego na godz. 17. Uczniów, którzy uczęszczają do Szkół w Żywcu, Bielsku lub w innej miejscowości, a należą do naszej parafii i chcieliby przystąpić do Sakramentu bierzmowania, prosimy o kontakt z księdzem Bogusławem.

W czwartek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji do kościoła Przemienienia Pańskiego.

Przez cały listopad w dni powszednie oprócz środy i soboty odmawiamy po Mszy wieczornej różaniec za zmarłych połączony z wypominkami listopadowymi. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę – 17 listopada –Składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.
W gablocie ogłoszeń znajduje się plakat informujący o badaniach USG dopplerowskich jakie odbędą się w Praktyce Grupowej „Scapula”  dnia 19 listopada od godz. 8.00. Organizatorzy proszą o zainteresowanie.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Dominik” „Ola i Jaś”  oraz tygodniki dla całych rodzin.

W zakrystii przyjmowane są zapisy na prenumeratę roczną miesięcznika „Różaniec”. Wynosi ona …….
Zachęcamy do nabywania i ich czytania.