XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA       17.11.2019 r.

W poniedziałek, za tydzień  – 25 listopada – świętować będziemy uroczystość Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki naszej Parafii, odpustem parafialnym w kościele pod Jej wezwaniem. Msze św. odprawione będą o godz.: 7, 9 i 11.00 oraz suma odpustowa o godz. 17.00.
Sumę odprawi Ks. Kan. Kazimierz Buba, były proboszcz z Juszczyny obchodzący w tym roku Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Zapraszamy do udziału w Sumie wszystkich Parafian. Chcemy razem podziękować Bogu, Świętej Patronce oraz wszystkim ludziom za dzieło renowacji zabytkowej świątyni, które przekazujemy następnym pokoleniom.

Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek  - 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy  i męczennicy;
W tym dniu modlimy się w intencji Ks. Biskupa Romana Pindla z okazji przypadających imienin.

- w środę– 20 listopada -  wspomnienie  Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

-w czwartek -  21 listopada - Ofiarowania NMP.
Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Ks. Biskupa.
- w piątek – 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki
i śpiewu kościelnego. Modlimy się za Panów Organistów i cały Chór Parafialny oraz za Schole.

W środę w obu kościołach Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Składka w dzisiejszej niedzielę przeznaczona jest na Dom Duszpasterski w Andrychowie.

Tydzień temu obchodziliśmy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Sudan Południowy – Przemilczane Cierpienie”. Dziś mamy sposobność wesprzeć tamtych chrześcijan ofiarą składaną do puszek.

W gablocie ogłoszeń znajduje się plakat informujący o badaniach USG dopplerowskich jakie odbędą się w Praktyce Grupowej „Scapula” na ul. Wyzwolenia wWęgierskiej Górce dnia 19 listopada  - w najbliższy wtorek - od godz. 8.00. Organizatorzy proszą o zainteresowanie i wcześ-niejszą rejestrację.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie:"Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło", ”Cuda i Łaski”, „Arka” . Dla dzieci "Mały Gość Niedzielny" „Dominik”  oraz „Ola i Jaś”.
W zakrystii trwają do końca listopada zapisy na prenumeratę miesięcznika „Różaniec”, która wynosi 70 zł.