UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24.11.2019 r.

Z racji dzisiejszej uroczystości Jezusa Chrystusa- Króla Wszechświata w  naszych kościołach po Mszy południowej będzie wystawienie Najświętszego  Sakramentu i dokonamy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie ten akt
i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Jest to główne święto Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i katolickich mężczyzn.
Przed nami ostatnie dni listopadowych wypominków połączonych z modlitwą różańcową.
W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
W czwartek po mszy świętej spotkanie Grupy Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
Jutro – 25 listopada – świętować będziemy uroczystość Św. Katarzyny , Patronki naszej Parafii, odpustem parafialnym w kościele pod Jej wezwaniem. Msze św. odprawione będą o godz.:

7, 9 i 11.00 oraz suma odpustowa o godz.17.00.
Sumę odprawi Ks. Kan. Kazimierz Buba, były proboszcz z Juszczyny, obchodzący w tym roku Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Zapraszamy do udziału w Sumie wszystkich Parafian. Chcemy razem podziękować Bogu, Świętej Patronce oraz wszystkim ludziom za dzieło renowacji zabytkowej świątyni, które przekazujemy następnym pokoleniom.


Liturgiczne obchody tygodnia:
- w sobotę – 30 – listopada – przypada święto Św. Andrzeja, apostoła;
W przyszłą niedzielę – 1 grudnia – rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.


Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu informuje:

Od 29 listopada do 6 grudnia w obu kościołach oraz sklepach na terenie naszej parafii będzie zorganizowana zbiórka produktów, które trafią do paczek przeznaczonych dla potrzebujących dzieci z Cięciny i Węgierskiej Górki. Paczki te będą przekazane przez Świętego Mikołaja, który przybędzie do Zagrody przy kościele Świętej Katarzyny w Cięcinie w niedzielę 8 grudnia.

Osoby, które chcą wesprzeć naszą inicjatywę, prosimy o przekazanie zabawek, słodyczy oraz produktów  spożywczych do specjalnie przygotowanych koszy w kościołach i sklepach.


Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. Dziś „Gość Niedzielny” jest z kalendarzem. Jest do kupienia nowy numer naszej gazetki parafialnej „Wśród Nas”. Do przyszłej niedzieli przyjmowana będzie prenumerata na miesięcznik  „Różaniec”.

Cena prenumeraty rocznej wynosi 70 zł.