I  NIEDZIELA ADWENTU                                      01.12.2019 r.

Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego i pobożnego przygotowania na Przyjście Chrystusa, przez modlitwę, refleksję religijną i pogłębione życie sakramentalne. Przez cztery tygodnie Adwentu prowadzić nas będzie Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta obecna w liturgii Mszy Roratnej. Przyjmijmy przekazane przez Nią orędzie, w którym jawi się nam jako Matka Zawierzenia Bogu i wzywa nas do pokuty
i nawrócenia, do modlitwy różańcowej i oddania się Jej Niepokalanemu Sercu.

Więcej modlitwy to przede wszystkim adwentowy udział w Roratach. Odprawiane one będą w dni powszednie: - w kościele św. Katarzyny o godz. 7.00 rano a w kościele Przemienienia  Pańskiego o godz. 17.00. Porządek ten podyktowany jest troską o udział w Roratach dzieci szkolnych. Dzieci z Cięciny Dl. mogą przychodzić na Roraty do kościoła św. Katarzyny rano na godz. 7.00 czyli przed zajęciami szkolnymi. Dzieci z Węgierskiej Górki i z Cięciny Górnej będą zapewne przychodzić na Roraty wieczorem na godz. 17.00 do kościoła Przemienienia Pańskiego. Uczęszczające dzieci podobnie jak w poprzednich latach będą uważnie słuchać Słowa Bożego i otrzymają stosowne plansze oraz codziennie obrazki. Do udziału w Roratach zachęcamy dzieci, młodzież i starszych.

W najbliższych dniach czcimy następujących świętych:

- we  wtorek – 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

- w środę - 4 grudnia – uczcimy św. Barbarę, Patronkę Górników; o godz. 10.00 w kościele  Św. Katarzyny odprawiona będzie Msza św. w intencji wszystkich górników z naszej parafii ( zatrudnionych
i emerytów). Będziemy się modlić o zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy oraz za ich rodziny.

- w piątek – 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja,  patrona kościoła katedralnego;

- w sobotę – 7 grudnia - Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościóła;

- w przyszłą niedzielę – 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczecia N.M.P. Po Msz św. o godz. 11.30 w kościele Przem. P. zostaną poświęcone i rozdane dzieciom przygotowującym się do I Komunii medaliki.

Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, które zechcą uczestniczyć w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych, na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 14.00 w salce na nowej plebanii.

Za tydzień – 8 grudnia -w związku z piękną tradycją, jaka się wiąże ze wspomnieniem Świętego Mikołaja nasza Parafia oraz Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej – Cięcina.eu  zapraszają rodziców z dziećmi na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się na terenie zagrody plebańskiej obok kościoła Świętej Katarzyny.  Rozpoczęcie spotkania o godz. 14.00 przy strażnicy OSP. Wcześniej, od godz. 9.00 – do godz. 12.00, rodzice mogą przynosić paczki dla swoich dzieci. Paczki będą przyjmowane na terenie zagrody plebańskiej.

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek  miesiąca.

W I czwartek miesiąca modlimy się za pracujących na niwie pańskiej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a  po Mszy wieczornej odbędzie się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz.20.00.

W I czwartek zapraszamy uczniów klas VIII- kandydatów do bierzmowania na spowiedź od godz. 16-stą a po-tem na  mszę św. Obecność obowiązkowa.

W pierwszy piątek oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa. Do chorych wyjedziemy o godz. 8.00 rano. Prosimy chorych zgłaszać najlepiej na kartkach w zakrystii.

Po mszy świętej w salce spotkanie dla Honorowych Członków Straży Serca Pana Jezusa.

KSM i Stowarzyszenie Cięcina eu. zapraszają w piątek – 6 grudnia – do sali na starej plebani po Mszy wieczor-nej na spotkanie z P. Stanisławem Janickim, znanym redaktorem z telewizyjnego programu „W starym kinie”.

W przyszłą niedzielę – II Adwentu8 grudnia – w całej Polsce organizowany będzie Dzień Modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie oraz obędzie się zbiórka do puszek jako pomoc dla tego Kościoła.

Jak w poprzednich latach, tak i w obecnym Caritas Polska rozprowadza świece na stół wigilijny. U nas, parafianie z Akcji Katolickiej, będą te świece rozprowadzać od przyszłej niedzieli, przy wyjściu z kościoła. Caritas Diecezjalna odbiera za świecę 3.75 zł. reszta pozostaje w naszej parafii. Ten dochód przeznaczony będzie na pomoc przez paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących w naszej parafii.

Sprawy renowacji poszycia dachowego na kościele Przem. Pańsk.

W listopadzie 2017  r. do kopert zebrano = 31.510 zł, a na konto wpłynęło =14.420 zł Razem= 45.930 zł. Tymczasem, jak widać, Firma dekarska kończy podjęte zobowiązania. Przystąpimy do ostatecznych rozliczeń robocizny i zakupionych materiałów. Tym samym kończymy zbieranie na ten cel pieniężnych ofiar. Parafianom za dotychczasową ofiarność  składamy serdeczne – Bóg zapłać! Mamy głęboką nadzieję, że tym razem wykona-ne poszycie dachowe zabezpiecza kościół przynajmniej na kilka pokoleń a w tym jest zasługa Waszej ofiarności. Bóg zapłać!

Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki i miesięczniki katolickie. M.G.N. zawiera lampion na Rora-ty. Do środy potrwają zapisy na miesięcznik „Różaniec”.