Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa 29.12.2019 r.


We wtorek - 31 grudnia – z racji zakończenie Starego Roku o godz. 17.00 odprawimy uroczyste Nieszpory z okolicznościowym kazaniem, ze śpiewem suplikacji „Przed oczy Twoje”, „Święty Boże” oraz hymnem dziękczynnym „Ciebie, Boga wysławiamy”.Proboszcz składa duszpasterskie sprawozdanie roczne. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga, wysławiamy”.Po Nieszporach Msza święta o godz. 18.00.


Aby powitać Nowy Rok o północy 01 stycznia w kościele św. Katarzyny odprawiona będzie Msza święta.

W środę - 1 stycznia - Nowy Rok  2020. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Oktawa Narodzenia Pańskiego. Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie.

Z modlitwą i udziałem w Eucharystii wejdźmy w Nowy Rok !

 

W czwartek – 2 stycznia – przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.


W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź pierwszo-piątkowa w czwartek i piątek od godz. 16.00.
Zachęcamy do spowiedzi już w pierwsze dni tygodnia.

W czwartek po Mszy wieczornej adoracja prowadzona przez grupy modlitewne do godz. 21.00. Zapraszamy!
W I- szy piątek nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa; a w  sobotę do Niepokalanego Serca Maryi.

Do chorych pojedziemy w pierwszy piątek od godz. 8.00 rano. Prosimy chorych zgłaszać!W przyszłą niedzielę – 5 stycznia – jak co roku, w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30 odbędzie się nabożeństwo – Adoracja Pana Jezusa w Żłóbku. Polega ono na modlitwie do Dzieciątka mocno ubogaconej śpiewem kolęd, przede wszystkim uczestników, ale też chóru i scholii, kapeli góralskiej oraz kilku innych zespołów.  Wszelkie zespoły i grupy muzyczne są mile widziane! Już dziś zapraszamy!

Składka z tego dnia przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne..