NIEDZIELA  -  ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO             12.01.2020 r.

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie i zapowie-dzią sakramentu chrztu chrześcijańskiego.

Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego, który w swej pierwszej części trwa do wtorku przed środą popielcową, która przypada w tym roku 26 lutego. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej rozciągłości i pełni.

Nowenna do M.B.N.P. w środę w kościele św. Katarzyny rano, a w kościele Przemienienia Pańskie-go wieczorem.

W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- we wtorek – 14 stycznia – obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy;
- w piątek – 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół Katolicki
w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
Od soboty – 18 stycznia – w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W przyszłą niedzielę – 19 stycznia – składka przeznaczona jest na cele charytatywne diecezji (jałmużna postna).

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodniki katolickie „GN”, „Niedziela” i „Źródło” oraz miesięczniki dla dzieci, młodzieży i rodzin.

Dalszy porządek wizyty duszpasterskiej…