III Niedziela Zwykła                                            26.01.2020 r.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:

- we wtorek 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

- w piątek 31 stycznia – wspomnienie  Św. Jana Bosko, prezbitera;

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszą sobotę rano Msza wotywna do Niepokalanego Serca NMP i krótkie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę - 2 lutego - przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej.  Porządek Mszy świętych  jak w każdą niedzielę.

Na Mszach poświęcenie gromnic. Zachęcamy parafian do przyniesienia świec i zachowania zwyczajów religijnych związanych z gromnicą. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy jako szczególny dzień poświęcony życiu konsekrowanemu. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.

Wizyta duszpasterska dobiega końca. Wszystkim rodzinom i pojedynczym parafianom, za serdeczne przyjęcie,
okazaną gościnność i przekazane ofiary składamy serdeczne  „Bóg zapłać”. Przypominamy, że te spotkania są potwierdzeniem żywej łączności z parafią i przynależenia do niej, za co również dziękujemy.

Zaś zamknięte przez szereg lat drzwi są potwierdzeniem, że za nimi mieszkają ludzie, którzy z parafią nie mają i nie chcą mieć nic wspólnego. Tak więc, ktokolwiek został pominięty lub nie mógł być w domu, a ma życzenie przyjąć u siebie księdza, może skontaktować się z którymkolwiek z naszych księży celem umówienia wizyty.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej do każdego domu trafiło podziękowanie za finansowe wsparcie wymiany poszycia dachowegoz blachy miedzianej na kościele Przemienienia Pańskiego.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodniki i miesięczniki katolickie przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych a przede wszystkim dla całych rodzin. Zachęcamy do nabywania ich i czytania.