IV  NIEDZIELA ZWYKŁA                                             02.02.2020 r.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada:

- w poniedziałek 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po mszach specjalne

błogosławieństwo świecami Św. Błażeja na choroby gardła;

- w środę– 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek - 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

Jutro - 3 lutego - zapraszamy na Msze Św. o godz. 17.00  Róże Krwi Chrystusa. Po Mszy Św. nabożeństwo przy relikwiach Św. Marii De Mattias.

W środę po Mszy w obu kościołach Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W środę po Mszy na plebanii spotkanie z rodzicami z trójek klasowych –od kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania od godz. 16 w czwartek. Kandydaci zostają na mszę świętą i krótkie spotkanie.
W czwartek, w  modlitwie pamiętamy o tych, którzy pracują na niwie pańskiej. Ale też prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele, szczególnie na Adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego, która prowadzona po Mszy świętej wieczornej przez grupy modlitewne, potrwa do godziny 20.00.

W pierwszy piątek oddajemy cześć Najśw. Sercu Pana Jezusa.

Do chorych pojedziemy od godz. 8.00 rano. Prosimy ich zgłaszać na kartkach w zakrystii.

Za tydzień w niedzielę na godzinę 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę świętą  „rodzin-ną”. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 zmianka tajemniczek różańcowych a po Mszy świętej indy-widualne błogosławieństwo dzieci.

Rodziny i osoby, które korzystają z programu Pomocy Żywnościowej  rozprowadzanej przez Caritas Diecezjalną, prosimy o odbiór kolejnej dostawy w poniedziałek po Mszy wieczornej.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej. Dziś tygodnik „Niedziela” umieszcza artykuł poświęcony naszej gazetce parafialnej – „Wśród nas”.

W zakrystii jest do odebrania miesięcznik  „Różaniec”.