PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 13.04.2020 r.

 

Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wiel­ką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę". Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stuła, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczone przy ołtarzu mszalnym. Pozostaną one tak aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uro­czystości Pańskie.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ponieważ jesteśmy w samym centrum Okresu Wielkanocnego, to przypominamy parafianom, że w naszej parafii okazja do spowiedzi jest codziennie w kościele Przem. Pańskiego 20 minut przed Mszą poranną i wieczorną podobnie przed Mszami św. w każdą niedziele i święto (z wyjątkiem pierwszego dnia Wielkanocy i Bożego Narodzenia oraz pierwszych dni rekolekcyjnych) zaś w kościele Św. Katarzyny pół godziny przed Mszą św.,
tak w niedziele jak i w dni powszednie.

Msze św. w dni powszednie wieczorne odprawiane są:

-  w kościele Przem. Pańsk. o godz. 6.30 rano i wieczorem o godz. 18.00

-  w kościele Św. Katarzyny jak dotychczas tzn. we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00,

a w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
Nadal obowiązują restrykcje związane z zagrożeniem epidemii.

W środę w obu kościołach po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W najbliższą - 2 niedzielę wielkanocną - 19 kwietnia - oddamy część Miłosierdziu Bożemu. Rozpocznie ona 76 Tydzień Miłosierdzia.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny” wydany jak dwutygodnik,

i tygodnik „Niedziela” oraz czasopisma dla  dzieci.