VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA       17.05.2020 r.

Maryjne nabożeństwa majowe są odprawiane:

- w niedziele w kościele Św. Katarzyny po Mszy południowej;
- a w kościele Przemienienia Pańskiego przed Msza wieczorną, a więc o godz. 17.30;
W dni powszednie w obu kościołach  po Mszach wieczornych.

W poniedziałek, wtorek i środę VI tygodnia wielka­nocnego przypadają Dni Modlitw o urodzaje.

W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzy­ży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Ponieważ nie można odprawiać procesji, to po Mszy świętej odmówimy stosowne modlitwy błagalne:

Formularze Mszy są:w poniedziałek - W okresie zasiewów, * we wtorek - O uświęcenie pracy ludzkiej, *

w środę - Za głodujących.
Od piątku – 22 maja - rozpoczynamy czas modlitewnej Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie obchodzona w niedziele - 31maja.

Liturgiczne obchody tygodnia:
- w czwartek –21maja -   „     „      Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;

- w piątek – 22 maja – przypada 25 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała i Żywiec).

- w przyszłą niedzielę  -24 maja – przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

Od niedzieli 17 maja br., dopuszczalna liczba wiernych w kościele wynosi: 1 osoba na 10 m2.
W naszych kościołach może przebywać w czasie Mszy lub nabożeństw:
-  w kościele Przemienienia Pańskiego – 80 osób; w kościele Św. Katarzyny – osób 40.

Nadal obowiązuje noszenie maseczek przez wszystkich obecnych w kościele.
Od dziś rezygnujemy z zapisów na Msze niedzielne ( także przez telefon!). Chętnych zapraszamy do przybywania wcześniej. Dla kogo zabraknie miejsc wyznaczonych w kościele, prosimy o pozostanie na zewnątrz.Przy ładnej pogodzie można uczestniczyć pod głośnikami zachowując odstępy 2 m.
Na kościele Przem. Pańsk. zostały zamontowane: nowe okablowanie i nowe głośniki za cenę 7.300 zł.
Nadal przez media społecznościowe Facebooka i YouTube transmitujemy Mszę św. o godz. 10.00

z kościoła Przemienienia Pańskiego jak również codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30.

Zachęcamy do wspólnej parafialnej modlitwy.

Zachęcamy parafian do korzystania z Sakrament Pokuty i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

W naszych kościołach jest możliwość spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą świętą; w razie potrzeby również po wieczornej Mszy świętej.
Należy pamiętać o wszystkich zasadach sanitarno-epidemiologicznych (szczególnie o odległościach pomiędzy wiernymi oczekującymi na spowiedź).

Pogrzeb

Można powrócić do tradycyjnej kolejności stacji pogrzebu (Msza święta w kościele w obecności trumny, pochówek na cmentarzu). Należy pamiętać o zachowaniu obowiązujących przepisów co do ilości uczestników w kościele i na cmentarzu. Nie ma stacji w domu lub domu pogrzebowym; nie ma też przejścia ulicami czyli konduktu pogrzebowego.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać czasopisma katolickie dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Parafialną gazetkę „Wśród nas” można pobrać lub przeczytać online.