( XXXIII Niedziela Zwykła )

Wspomnienia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

We środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego kapłana.

W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla będziemy w kościele Przemienienia Pańskiego gościli o. Feliksa Krzysztofa Rachwalika Franciszkanina, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po mszach świętych będzie sprzedawał różańce z Ziemi Świętej.

Przypominamy że wieczorna eucharystia w Przemienieniu Pańskim odprawiana będzie w dni powszednie o godz. 18.00, zaś u św. Katarzyny o godz. 17.00.

Przez cały listopad w naszych kościołach po mszy św. wieczornej różaniec połączony z wypominkami.

W środy i soboty zapraszamy na adorację Pana Jezusa 30 min. przed wieczorną mszą świętą w kościele Przemienienia Pańskiego.

Dyspensa od niedzielnej mszy świętej oraz limit wiernych w kościele są w mocy. W Przemienieniu Pańskim dopuszczalna ilość wiernych to 70 osób. Natomiast w kościele św. Katarzyny 27 osób.

Przy wejściu do kościoła wystawione są spryskiwacze do dezynfekcji rąk.

Gazety w dużym wyborze przy wyjściu z kościoła. Bardzo gorąco zachęcamy do czytania gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest również do nabycia Kalendarz na 2021 r. w cenie 10 zł. W zakrystii obu kościołów przyjmujemy zapisy na prenumeratę „Różańca” w cenie 71 zł.

ks. Henryk Zątek