Benedykt XVI: potrzebujemy przykładnych rodzin chrześcijańskich (homilia z 5 czerwca 2011r. w Zagrzebiu)

W społeczeństwie dzisiejszym jest niezbędna i pilnie potrzebna, jak nigdy dotychczas, obecność przykładnych rodzin chrześcijańskich – powiedział Benedykt XVI w homilii wygłoszonej na hipodromie w Zagrzebiu. Wezwał do przeciwstawienia się zeświecczonej mentalności, która spycha Boga na margines życia i prowadzi do rozpadu rodziny.

Więcej…

Wielu rodziców bardzo troszczy się o to, by ich dziecko w przyszłości wyrosło na dobrego człowieka i chrześcijanina. Są jednak i tacy, którzy w swojej "trosce" rodzicielskiej robią wszystko, aby było inaczej! Do nich kierujemy 10 rad, jak wychować dziecko na chuligana:

Więcej…

Najdroższa żono, na szczęście mam trochę czasu, by powiedzieć Ci to, o czym zapominałem Ci powiedzieć tak wiele razy. Kocham Cię, najdroższa. Kiedyś żartowałaś sobie ze mnie, że kocham swoją ciężarówkę o wiele bardziej niż Ciebie, bo spędzam z nią więcej czasu. To prawda - kocham tę kupę żelastwa i muszę przyznać, że nigdy mnie nie zawiodła, zawsze mogłem na nią liczyć.

Więcej…

Pedagogika katolicka twierdzi, że w systemie wychowawczym istotną rolę odgrywają nagrody i kary. Przez to dziecko uczy się odpowiedzialności i postawy, która wyraża się w stwierdzeniu: "Nie wszystko mi wolno"! Poniżej podajemy kilka rad: Jak i kiedy stosować kary, a kiedy i jak nagradzać?

Więcej…

Któregoś wieczoru, gdy mamusia przygotowywała kolację, jedenastoletni syn stanął w kuchni, trzymając w ręku kartkę. Z oficjalną miną, dziecko podało kartkę matce, która wytarła sobie ręce w fartuch i przeczytała, co było napisane:

- za wyrwanie chwastów na ścieżce: 5 złotych;
- za uporządkowanie mojego pokoju: 10 złotych;
- za kupienie mleka: 1 złoty;
- za pilnowanie siostrzyczki (3 popołudnia): 15 złotych;
- za otrzymanie dwukrotnie najlepszego stopnia: 10 złotych;
- za wyrzucanie śmieci co wieczór: 7 złotych.
- razem: 48 złotych.

Więcej…