XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA                             05.08.2018 r.

 

Wszystkich, przybywających do naszej parafii, serdecznie witamy i życzymy Im prawdziwego wypo­czynku w łączności z Bogiem przez wzajemną życzliwość, poszanowanie przyrody i zachowanie przy­kazań Bożych.

 

Dzisiejszą niedzielę  przeżywamy jako uroczystość Przemienienia Pańskiego, odpust parafialny.

Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.30. Przewodniczył będzie ks. prob. Stanisław Bogacz, obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa. Kazanie wygłosi Ks. Prałat Józef Nędza.

Do świętowania i udziału w Sumie Odpustowej, która trwa nieco dłużej niż inne Msze, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Szczególnie zapraszamy grupy parafialne oraz dzieci i młodzież na wakacjach. Zapraszamy poczty sztandarowe i noszących feretrony oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

Trzeba przypomnieć, że w dniu dzisiejszym przypada XII Rocznica Konsekracji kościoła Prze­mienienia Pańskiego. W nawiązaniu do tego w kościele trwa całodzienna  Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Przedpołudniem między Mszami a następnie przez całe popołudnie. Szczególnym nabożeństwem będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a po niej PIKNIK odpustowo-jubileuszowy, na które równie serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości ! Będą występy Zespołów Regionalnych i poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich a organizatorami jest Gmina i Paraf. Odział Akcja Katolickiej.

Jest wiele powodów, aby ta uroczystość odpustowa przeżywana była jak jedno wielkie parafialne święto.

W kalendarzy liturgicznym Kościoła przypada ponad to:

- w poniedziałek – 06 sierpnia – święto Przemienia Pańskiego. Święto patronalne naszego kościoła pod

tym wezwaniem, dlatego prządek Mszy świętych będzie następujący: 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00.
W tym dniu również można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Msze święte!

- w środę – 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera;
- w czwartek – 9 sierpnia – święto Św. Benedykty od Krzyża, dz. i m., patronki Europy.

- w piątek – 10 sierpnia –  święto  Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- w sobotę – 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dz.;

 

Jutro - w poniedziałek  - 6 sierpnia - wyjedzie z naszej parafii i połączy się w Bielsku-Białej Hałcnowie XXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszej Parafii weźmie w niej udział Ks. Damian Koryciński i zapewne dziesiątki parafian. W Hałcnowie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 8.00. Zakończenie pielgrzymki na Jasnej Górze dnia 11 sierpnia (sobota) o godz. 13.30 również pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 

Tradycyjnie w sierpniu przypominamy o abstynencji od alkoholu. Episkopat zachęca nas do podjęcia 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości. W kościele Przemienienia Pańskiego jest wystawiona księga pamiątkowa, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

 

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie: "Źródło", "Gość Niedzielny", "Arka", "Niedziela", "Cuda i Łaski" i inne.  Tygodnik „Niedziela” zamieścił dziś obszerny wywiad z naszym księdzem proboszczem - jubilatem. Polecamy tę lekturę.