XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                              07.10.2018 r.

W kościele Św. Katarzyny odprawiany jest dzisiaj Odpust Różańcowy. Suma o godz. 11.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu  i procesją różańcową. Do udziału zapraszamy wszystkie siostry i braci Żywego Różańca.

Liturgiczne obchody rozpoczętego tygodnia:

- we wtorek – 9 października – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

- w sobotę – 13 października - wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

W przyszłą niedzielę z całym Kościołem w Polsce, pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. W związku z tym w  naszej parafii odprawimy w kościele Przem. Pańk.

o godz.17.30 Różaniec Papieski, a po nim Mszę św. dziękczynną za opiekę Jana Pawła II nad Ojczyzną.
Zaś o godz. 16.00 spotkamy się na skwerze Im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce, aby oddać społeczny hołdy Honorowemu Obywatelowi naszej Gminy i prosić o Jego wstawiennictwo dla całej Ojczyzny i naszej Gminy. Zapraszają Władze Gminy, Ośrodek Promocji i duszpasterze.

Zbierana będzie do puszek pomoc na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz stypendialny
dla zdolnej, ale uboższej młodzieży.

W naszej parafii Nabożeństwo Różańcowe odprawiamy w dni powszednie w obu kościołach o godz. 17.00; w środy połączone z Nowenną do MBNP.  W niedziele natomiast: w kościele św. Katarzyny po Mszy południowej,  a w kościele Przem. Pańsk. o godz. 17.30.

Zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i starszych do częstego udziału w tym nabożeństwie.

W czwartek po różańcu i Mszy świętej wieczornej zapraszamy grupę modlitewną na spotkanie, przy wsparciu Szkoły Ewangelizacyjnej Cyryl i Metody. W ramach tego spotkania przypominamy, że trwa Seminarium Odnowy Wiary „Płomienie Wiary”, na które również zapraszamy. Tym razem spotkanie odbędzie się w salce za plebanią.

Sprawy poszycia dachowego. We wrześniu br. do kopert złożono =24.930zł=, a na konto wpłynęło

=4.010zł. Razem =28.940zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! Tymczasem wykonawca obiecał rozpocząć prace z początkiem lipca br., umowę podpisał, że przyjdzie od 06 sierpnia, kosz pracy  podniósł znacznie, ale i tak go nie wywiązał się z umowy. Wszystkie ofiary z kopert co miesiąc trafiają na konto i tam czekają na II etap remontowy.

Przy wyjściu z kościoła znajdują się cotygodniowe czasopisma dla rodzin, dla młodzieży i dzieci.

„ Gość Niedzielny” zawiera dziś film na płycie DVD zatytułowany „Sprawa Chrystusa”. Cena zł.