PADWA – ASYŻ – CASCIA – ROCCAPORENA - RZYM – WATYKAN – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – MANOPPELLO – LORETO – BOLONIA

TERMIN: 11.07 – 21.07.2019

Dzień 1           Wyjazd z Polski

Zbiórka uczestników na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży, wyjazd. Przyjazd na nocleg w rejonie Veneto. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2           Padwa

Rano, po śniadaniu przejazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki i Grobu św. Antoniego, Prato della Vale i spacer uliczkami Padwy do Piazza delle Erbe. Po południu przejazd do Umbrii, kolacja i nocleg w okolicach Asyżu.

Dzień 3           Asyż, Santa Maria Degli Angeli

Rano, po niadaniu zwiedzanie Asyżu: Bazylika San Francesco z Grobem św. Franciszka, Bazylika św. Klary, Chiesa Nuova, dla chętnych spacer do kościółka San Damiano. Dalej Santa Maria Degli Angeli: Bazylika Matki Bożej Anielskiej z maleńką Porciunculą. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4           Cascia, Roccaporena

Rano, po niadaniu przejazd do Casci - nawiedzenie Sanktuarium św. Rity gdzie znajdują się jej doczesne szczątki oraz Roccaporena - miejsc związanych z jej życiem i działalnością. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 5           Rzym, Watykan

Po śniadaniu, przejazd do Watykanu - nawiedzimy Plac i Bazylikę św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Po południu nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore, w której znajdują się relikwie Żłóbka Świętego. Zobaczymy również Bazylikę św. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6           Rzym

Śniadanie. Rzym - zobaczymy część klasyczną miasta: Amfiteatr Flawiuszy, czyli Koloseum oraz Forum Romanum i Kapitol. W programie także Rzym barokowy, czyli słynne place i fontanny Rzymu: m.in. Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontannę Di Trevi, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie. Nawiedzimy również Bazylikę św. Pawła za Murami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7           San Giovanni Rotondo

Rano, po śniadaniu wyruszymy w drogę w kierunku Półwyspu Gargano - nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej oraz Sanktuarium św. Ojca Pio. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

Dzień 8           Monte Sant'Angelo

Rano, po śniadaniu przejazd na Monte Sant' Angelo - nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła, po południu przejazd na plażowanie w okolicach Manfredonii. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9           Manopello, Loreto

Rano, po śniadaniu przejazd do Manopello - nawiedzenie Sanktuarium Cudownego Oblicza Jezusa Chrystusa a później wyruszymy w dalszą drogę do  Loreto, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Domku Matki Bożej. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Loreto.

Dzień 10         Bolonia

Rano, po śniadaniu udamy się do Bolonii - głównego ośrodka regionu Emilia-Romania oraz stolicy kuchni włoskiej. Zwiedzanie miasta: m.in. Piazza Maggiore, nawiedzenie Bazyliki św. Petroniusza, Katedry św. Piotra oraz Bazyliki św. Dominika, w której znajduje się grób Świętego. Następnie przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja w ok. Padwy.

Dzień 11         Wyjazd do Polski

Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Pakowanie bagaży i wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Parafii w godzinach wieczornych.

CENA: 2490 zł/os plus 85 euro

CENA ZAWIERA:

Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie pielgrzymki (klimatyzacja, barek, DVD, WC, rozkładane fotele);

10 noclegów w Hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);

Wyżywienie 2 x dziennie:  10 śniadań, 10 obiadokolacji;

Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL,  NNW,  choroby przewlekłe;

Opiekę polskojęzycznego pilota; Codzienna Msza Święta; Przedstawiony program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA :

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 85 euro – płatne u pilota w autokarze);

dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,90 % głównej ceny); wydatków własnych;

świadczeń nie wymienionych w ofercie

dopłaty do pokoju 1-osobowego, napoi do obiadokoalcji

Dodatkowych informacji udziela ks. Grzegorz Badura