XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA                                   03.11.2019 r.

W tym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa;

- w  sobotę– 9 listopada – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek – pierwszy miesiąca – po Mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do
godz. 20.00 prowadzona przez Grupy Modlitewne. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele.

Przez cały listopad w dni powszednie oprócz środy i soboty  w obu kościołach po Mszy wieczornej odprawianej o godz. 17.00 odmawiamy różaniec za zmarłych połączony z wypominkamilistopadowymi.

Pan OrganistaJerzy Sobel – z dniem jutrzejszym - 4 bm. - rozpocznie roznoszenie opłatków już poświęconych i pobłogosławionych na stół wigilijny, co jest wyrazem łączności całej wspólnoty parafialnej w ten święty wieczór. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem organisty za całoroczną posługę
w kościele. Roznoszenie rozpocznie od Pana Juraszka nad szkołą w Cięcinie Górnej, a dalej Ficońka,
Fabisie oraz pl. Biegunów do Pana Władysława Skrzypa.

W najbliższą sobotę – 9 listopada – planowany jest wyjazd do Krakowa dla dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych lub należą do Dziecięcych Kółek Różańcowych. W związku z tym zapraszamy rodziców tych dzieci na spotkanie w poniedziałek – 4 listopada – po Mszy wieczornej. Msza wieczorna odprawiana jest o godz. 17.00 a po niej różaniec za zmarłych. Spotkanie zaś o godz. 18.00.

Sprawa wymiany poszycia dachowego na kościele:

W październiku 2019 r. do kopert zebrano = 14.080 zł zaś a na konto wpłynęło =4.790zł

Razem= 18.870 zł.
Wszystkie pieniądze trafiają na konto i wypłacane są za pokwitowaniem. Prace z obróbkami i orynnowa-niem są kontynuowane i mamy nadzieję, że przed zimą zostaną definitywnie zakończone. Przed nami końcowe rozliczenia materiałów jak drewno i izolacja dociepleniowa oraz ostatnie etapy robocizny.

Z końcem listopada chcemy również zakończyć zbiórkę ofiar na poszycie dachowe.

Tymczasem, trwają prace renowacyjne z obrazami „Drogi Krzyżowej”  kościoła Św. Katarzyny. Znaleźli się
już fundatorzy tej renowacji. Koszt jednego obrazu-stacji wynosi 12.500. Czekamy na następnych! Tymczasem w minionym tygodniu wypłaciliśmy prawie 80.000 zł. jako rozliczenie robót elektroinstalacyj-nych na kościele Św. Katarzyny.

Parafianom - Ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać, polecając aktualne wydatki dalszej Waszej ofiarności.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
GN od tamtej niedzieli kosztuje 6 zł. Zachęcamy do nabywania i ich czytania.