IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU                          22.03.2020 r.

Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina nam, że widzieć to bardziej

sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem; jest sztuką,

której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi „otworzyć oczy”.
Radujmy się dziś z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.

W środę – 25 marca – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia.
Zachęcamy do Duchowej Adopcji Życia Poczętego jak i codziennej modlitwy „Anioł Pański”.
W tym dniu przypada również 28 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie.

 

Jesteśmy z Wami, Drodzy Parafianie, do Waszej dyspozycji, oczekując z posługą w określonych godzinach, respektując obowiązujące obostrzenia stanu epidemii.  Cały dzień na plebanii jest ksiądz dyżurujący, który odbiera telefony, na dzwonek zejdzie do kancelarii czy poproszony przejdzie do kościoła, aby wyspowiadać.


Wszystkie zamówione Msze święte są codziennie odprawiane według dotychczasowego porządku. Podczas Mszy Świętej w kościele mogą znajdować się tylko osoby, które zamówiły intencję. Prosimy je, aby zgłosiły się w zakrystii. Nie może być więcej osób niż 50. Zdaje się, że nasi Parafianie to zrozumieli.

 

Nie przychodzimy na Gorzkie Żale czy Drogę Krzyżową, nie będzie też Rekolekcji Parafialnych.

Te nabożeństwa jaki i Rekolekcje można przeżyć korzystając z katolickich mediów przede wszystkim radia „Anioł Beskidów” już od dzisiejszej niedzieli.

Nie będzie całodniowej spowiedzi wielkanocnej, a wszyscy powinniśmy Wielkanoc przeżyć w stanie łaski uświęcającej,stąd propozycja i zachęta: aby spowiadać się już od tej niedzieli pół godziny przed Mszą i pół godziny po Mszy, tak rano jak i wieczorem. Do konfesjonałów podchodzić w dużych odstępach po obu stronach.
W związku ze Stanem Epidemii koronawirusa, decyzją Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, nauki przedmałżeńskie wraz z poradnią rodzinną zostają odwołane.

Od dnia 14 marca, codziennie o godz. 20.30 w kościele Przem. Pańsk. odmawiamy różaniec w intencji ustania epidemii korona-wirusa. Parafian zachęcamy, aby łączyć się w tym czasie duchowo, ale również poprzez Internet na profilu „Wśród nas” na facebooku oraz na kanale „Wśród nas” na youtube.
Na tych samych kanałach będzie transmitowana Msza święta z kościoła Przemienienia Pańskiego dziś i w następne  niedziele o godz. 10.00.

Rodziny i osoby, które korzystają z Programu Pomocy Żywnościowej prowadzonego przez pośrednictwo Caritas Diecezjalnej, prosimy o odebranie kolejnej dostawy w następujące dni i godziny przy zachowaniu dużych odstępów a więc w rozproszeniu: Cięcina w czwartek od godz. 16.00 do 18.00;
Węgierska Górka w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

W związku z jałmużną wielkopostną dziś, przy wyjściu z kościoła parafianie z Akcji Katolickiej rozprowadzają w ramach działalności Caritas Polska baranki wielkanocne. Minimalna ofiara to 6 zł;
Caritas pobiera 4 zł., reszta przeznaczona będzie na cele charytatywne w naszej parafii.
Zabieramy baranka a należność zostawiamy w koszyczku.


Czasopisma, a właściwie tylko tygodnik „Niedziela” i parafialna gazetka „Wśród nas” znajdują się przy wyjściu. Tygodnik „Źródło” i „Gość Niedzielny” zawiesiły czasowo kolportaż przykościelny.

Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

 

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedziel-nego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi -  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu - na stronie gosc.pl.
Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.