V  NIEDZIELA WIELKANOCNA                            10.05.2020 r.

 

W tym tygodniu przypada:

- w czwartek – 14 maja – święto  Św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto

Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła.

- w sobotę – 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski;

- w piątek – 15 maja – modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

Z przykrością musimy odwołać Msze św. w kaplicy M.B. Częstochowskiej  na Przegibie Butorzonce odpra-wiane w okresie letnim co niedzielę o godzinie 15.00. Obostrzenia stanu epidemii i zwyczaje jakie tam się przyjęły są ze sobą w ogromnym konflikcie. Nie jesteśmy w stanie zapanować i wziąć na siebie odpowie-dzialnościco do liczby(50 osób) uczestników w tym liturgicznym zgromadzeniu jak i za ich zachowanie. (Chodzi o odstępy 2m i maseczki). Niezadowolonych przepraszamy!

W to miejsce wprowadzamy od niedzieli 10 maja br. dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 w kościele Przemienienia Pańskiego, na którą może wejść 50 osób po wcześniejszym zapisie, drogą telefoniczną w godzinach kancelaryjnych,podobnie jak na wszystkie msze święte niedzielne z sobotą wieczorem włącznie. Zapraszamy!

Nadal kontynuujemy wspólną modlitwę różańcową w parafii, codziennie o godz. 20.30 transmitowaną

na facebooku i YouTube, podobnie Mszę niedzielną o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Rodziny i osoby, które korzystają z programu pomocy żywnościowej rozprowadzanej przez Caritas Diecezjalną odbiorą kolejną dostawę: z poniedziałek 11 maja z Cięciny w godz. od 16.00 – do 17.30;

z Węgierskiej Górki we wtorek – 12 maja od 16.00 – do 17.30;

 

Przy wyjściu głównym z kościoła można nabyć czasopisma religijne: "Gość Niedzielny", "Niedziela", dla dzieci starszych "Mały Gość Niedzielny", "Ola i Jaś" i "Tęcza" .