Szlakiem Sanktuariów  FRANCJI - 10 dni

REIMS - PARYŻ – LISIEUX – MONT SAINT MICHEL – TOURS – NEVERS –LA SALETTE - ARS

Termin: 29 czerwca – 8 lipca 2018

Dzień 1 Wyjazd z Polski

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Całodniowy przejazd. Wieczorem przyjedziemy na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 Reims

Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Reims, miasta koronacyjnego królów francuskich. Zobaczymy jedną z najwspanialszych katedr gotyckich. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Paryż

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Paryża – stolicy Francji. Weźmiemy udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue de Bac. Po południu zwiedzimy wyspę Cite, zobaczymy katedrę Notre-Dame, zobaczymy Wieżę Eiffla oraz Dzielnicę Łacińską. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych rejs po Sekwanie. Powrót na nocleg.

Dzień 4: Paryż

Rano, po śniadaniu przejazd do Paryża – panoramiczny objazd miasta. Następnie przejedziemy do części Montmarte, gdzie zobaczymy Plac Pigalle, Plac du Tertre, Bazylika Sacre-Coeur. Następnie przejazd w okolice Lisieux. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Lisieux

Rano, po śniadaniu przejazd do Lisieux, miasta św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nawiedzenie Karmelu, gdzie znajduje się grób i relikwie Świętej, a następnie wizyta w domu rodziny Marten „Buissonnets” i w monumentalnej Bazylice, gdzie szczególnym kultem otaczana jest zarówno św. Teresa jak i Jej Rodzice niedawno kanonizowani święci Zelia  i Ludwik Marten.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Mont St. Michele

Rano po śniadaniu, przejedziemy na  Mont St. Michele, wyspie – prawdziwym cudzie natury, na której w miejscu objawień św. Michała Archanioła zbudowane zostało przesławne opactwo benedyktyńskie otoczone średniowiecznym miasteczkiem i potężnymi fortyfikacjami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Tours, Nevers

Rano, po śniadaniu  przejazd w kierunku Tours. Nawiedzenie grobu św. Marcina. Następnie przejazd do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta. Zwiedzimy muzeum i grotę. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: La Salette

Rano, po bardzo wczesnym śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu. Po niej, w miarę możliwości, będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 9: Ars

W godzinach rannych Msza Św, po niej śniadanie. Następnie czas na indywidualną modlitwę. Około południa wyruszymy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny autokarem.

Dzień 10: Powrót do Polski

W godzinach wieczornych przyjedziemy do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

cena:  3190 zł/os.

PIELGRZYMKĘ ORGANIZUJE PAR. WNIEBOWZIĘCIA NMP W OŚWIĘCIMIU

CENA ZAWIERA:

Przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);

8 noclegów w hotelach 2**/3*** (pokoje 2 – osobowe z łazienkami);

Wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;

Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe;

Opiekę polskojęzycznego pilota;

Codzienna Msza Św.;

Przedstawiony program zwiedzania;

Podatek Vat.

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Na te wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją programu należy zaopatrzyć się w kwotę 90 euro/os. – płatne u pilota w autokarze, dodatkowo dla chętnych 25 euro/os. wjazd na wierzę Eiffla;

napoi do obiadokolacji;

dopłaty do pokoju 1-osobowego;

dopłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (3,90% ceny) – płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę;

świadczeń niewymienionych w ofercie.

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)

Zapisy oraz informacje dodatkowe u ks. Grzegorza Badury