XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                       19.11.2017 r.

W najbliższą sobotę  – 25 listopada – świętować będziemy uroczystość Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki naszej Parafii, odpustem parafialnym w kościele pod Jej wezwaniem. Msze św. odprawione będą
o godz.: 7, 9 i suma odpustowa o godz. 11.00 oraz wieczorna o 17.00. Sumę odprawi i kazania wygłosi
Ks. Dr Szymon Tracz, Diecezjalny Konserwator Zabytków Sakralnych. Zapraszamy do udziału w Sumie wszystkich Parafian. Chcemy razem podziękować Bogu, Świętej Patronce oraz wszystkim ludziom za dzieło renowacji zabytkowej świątyni, które przekazujemy następnym pokoleniom.

Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek – 20 listopada -  wspomnienie  Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- we wtorek -  21 listopada -  „      „   Ofiarowania NMP. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza
Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Ks. Biskupa Seniora.
- w środę – 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki i śpiewu

kościelnego. W środę w obu kościołach Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek spotkanie modlitewne po Mszy wieczornej.
- w piątek – wspomnienie – Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Składka w dzisiejszej niedzielę przeznaczona jest na potrzeby diecezji, a w szczególności na budowany
w Andrychowie DKE.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie:

"Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło", ”Cuda i Łaski”, „Arka” . Dla dzieci "Mały Gość Niedzielny"
i "Promyk Jutrzenki", „Dominik” „Ola i Jaś”.

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz