NIEDZIELA -  UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIĘTEJ                     27.05.2018  r.

Dziś Parafia nasza przeżywa wielką uroczystość, jaką jest Msza Prymicyjna Ks. Neoprezbitera Jakuba Kulińskiego z Węgierskiej Górki odprawiana o godz. 11.30. Księdza Prymicjanta wspieramy naszą modli-twą życząc Mu wielu łask Bożych i wypraszając zarazem nowe powołania do służby w Kościele.

W czwartek – 31 maja - przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Przez udział w procesji eucharystycznej składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w samo święto jak i przez całą jego oktawę.

W naszej parafii procesja z Najśw. Sakramentem przejdzie ulicami z kościoła Przem. Pańsk. do kościoła Św. Katarzyny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach oraz o przyozdobienie domów
i ogrodzeń na trasie procesji. Porządek Mszy św. w Boże Ciało:

- w kościele Św. Katarzyny: godz. 8.00 i na zakończenie procesji około godz. 12.00

- w kościele Przem. Pańsk.: godz. 7.00, 8.30  i  10.00 a po niej procesja i Msza wieczorna o godz. 18.00           ( nie będzie Mszy o godz. 11.30 !  ) natomiast w kościele Przem. Pańsk przed Mszą wieczorną o 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe.

Na Sumę i Procesję zapraszamy wszystkich Parafian: Strażaków, Harcerzy, poczty sztandarowe, osoby

w strojach regionalnych, noszących feretrony i chorągwie, dzieci z klas III i IV-ch w strojach komunijnych oraz dziewczynki sypiące kwiaty.
Próba sypania kwiatów w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 przy kościele Przem. Pańskiego. Prosimy panie katechetki, mamusie tych dzieci oraz panienki z KSM-u o zaangażowanie się w próby.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała będą tradycyjne Msze św. z Procesją Eucharystyczną:

- w kościele Przem. Pańsk. : o godz. 8.00 i  18.00

- w kościele Św. Katarzyny: o godz. 17.00

Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi sakramentalnej w najbliższą środę od 17.00, w dni przed
i w trakcie Oktawy tak, abyśmy nosili Chrystusa Eucharystycznego nie tylko w monstrancji, ale przede wszystkim w naszych sercach.       W czwartek również zakończenie nabożeństwa majowe.

Natomiast w pierwszy piątek – rozpoczynają się całomiesięczne nabożeństwa do Najśw. Serca P. Jezusa.

W naszej diecezji już trzeci rok trwa Wieczysta Adoracja codziennie w innym kościele.

Tak samo jak w ubiegłych latach,  na dzień 1 czerwca, czyli w najbliższy piątek przypada całodzienna adoracja w naszym kościele Św. Katarzyny. W związku z tym w I-szy piątek  będą w nim dwie Msze św.:

o 7.00 rano na rozpoczęcie i wieczorem o 17.00 na zakończenie adoracji.  Parafian bardzo prosimy o liczny udział.  Róże Różańcowe powinny zapisywać się w zakrystii na konkretne godziny w ciągu dnia.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca czerwca.
Spowiedź pierwszo-piątkowa już w środę i w piątek od godz. 17.00. W uroczystośc Bożego Ciała przed Mszami. Do chorych pojedziemy w pierwszy piątek od godz. 8.00 rano. Prosimy Chorych zgłaszać!

Nabożeństwo Fatimskie  rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 Różańcem Fatimskim, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana z kazaniem, a po Mszy procesja Eucharystyczna z Figurą Matki Najśw. i lampionami.

- W przyszłą niedzielę – 3 czerwca – odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie, na którą Wszystkich zaprasza Ks. Bp Roman Pindel.

Za tydzień pod chórem do puszek możemy złożyć ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest Darem wdzięczności za odzyskaną niepodległość. O tę pomoc prosi usilnie ks. kard. Kazimierz Nycz.  Natomiast składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

Nasz Parafialny Oddz. Akcji Katolickiej jak co roku organizuje autokarowy wyjazd na ogólnopolską Pielgrzymkę A.K. na Jasną Górę w sobotę – 9 czerwca. Sá wolne miejsca.Zapraszamy chętnych. Wyjazd o godz. 7.00.

Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej po Mszach i w godzinach jej otwarcia.

Przy wyjściem z kościoła można nabyć czasopisma katolickie. Wśród nich „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Żródło” dla młodzieży „Droga”. Są czasopisma dla dzieci i całych rodzin.  Jest gazetka parafialna!

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz