XVIII Niedziela Zwykła02.08.2020 r.

Wszystkich, przybywających do naszej parafii, serdecznie witamy i życzymy Im jak i naszym Parafianom prawdziwego wypo­czynku w łączności z Bogiem przez wzajemną życzliwość, poszanowanie przyrody
i zachowanie przy­kazań Bożych.

W środę  – 5 sierpnia – XIV Rocznicę konsekracji kościoła Przemienienia Pańskiego  przeżywać będziemy całodzienną Adoracja Najśw. Sakramentu
w ramach Wieczystej Adoracji jaka trwa nieustannie w całej Diecezji Bielsko-Żywieckiej na polecenie Ks. Biskupa.

Po Mszy św. porannej pozostaniemy najpierw na wspólną modlitwę, a następnie w grupach a także na  prywatną adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Adoracja trwać będzie aż  do Mszy wieczornej o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich Parafian a szczególnie Grupy Modlitewne i wszelkie Róże, aby zaplanowały swoją godzinę czuwania wpisując się dografiku w zakrystii.

W czwartek- 6 sierpnia - przypada święto Przemienienia Pańskiego, patronujące naszej nowszej świątyni. Porządek Mszy świętych będzie jak w święta zniesione, to znaczy: 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00.
Uroczystość zewnętrzną czyli odpust parafialny świętować będziemy w niedzielę – 09 sierpnia – szcze-gólnie na Sumie odpustowej o godz. 11.30. Sumie przewodniczył będzie i kazania wygłosi,Ks. Grzegorz Badura, proboszcz z parafii Ujsoły.
Do świętowania i udziału w Sumie Odpustowej o godz. 11.30, która trwa tylko 20 minut dłużej niż inne Msze, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Szczególnie zapraszamy grupy parafialne oraz dzieci
i młodzież na wakacjach. Zapraszamy poczty sztandarowe i noszących feretrony. Dziewczynki sypiące kwiaty.

Jest wiele powodów, aby ta uroczystość przeżywana była jako wielkie parafialne święto, tym razem przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności trwającego ciągle stanu pandemii.

Ponadto w  kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada:

Dziś, spełniając zwykłe warunki, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

- we wtorek – 04 sierpnia - wspomnienie  św. Jana Marii Vianey’a, prezbitera, patrona proboszczów;

- w sobotę – 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Spowiedź w te szczególne dni już od poniedziałku 30 minut przed Mszą, a w  piątek od 17.00.
W I-szy piątek chorych odwiedzimy od godz. 8.00. Prosimy ich zgłaszać!

Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Na klęczniku przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego wyłożona będzie Parafialna Księga Trzeźwości, do której powinniśmy wpisywać nasze abstynenckie postanowienia. Wpisy mogą być imienne lub całkiem anonimowe.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie:  "Niedziela" i "Gość Niedzielny", w G.N.

znajdziemy dziś ostatni wywiad ustępującego ks. proboszcza.

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz