XV   NIEDZIELA   ZWYKŁA                                14.07.2019 r.

Serdecznie witamy wszystkich przybywających do naszej parafii i życzymy Im jak i naszym Parafianom udanego wypoczynku w bliskości z Bogiem i życzliwymi ludźmi.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w tym tygodniu:

- w poniedziałek – 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i dr Kościoła;

- we wtorek - 16 lipca – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel;

- w środę po Mszy wieczornej w obu kościołach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej

Pomocy.

- w  piątek – 19 lipca  -  oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku

miesiąca.

W przyszłą niedzielę – 21 lipca – składka przeznaczona będzie na Dom Duszpasterski w Andrychowie.

Przy wyjściu można nabyć czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło”
i inne. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej !

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz