(Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata)

W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Feliksa Krzysztofa Rachwalika Franciszkanina, który głosi do nas Słowo Boże w kościele Przemienienia Pańskiego. Po mszach świętych będzie sprzedawał różańce z Ziemi Świętej.

Wspomnienia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunc Lac kapłana i towarzyszy.

We środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze św. w kościele św. Katarzyny o godz. 7.00, 9.00 w intencji kolejarzy, 11.00 suma parafialna i o godz. 17.00.

Przypominamy że wieczorna eucharystia w Przemienieniu Pańskim odprawiana będzie w dni powszednie o godz. 18.00, zaś u św. Katarzyny o godz. 17.00.

Od przyszłej niedzieli Akcja Katolicka rozprowadzać będzie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W gazetce parafialnej opis prac przy obu kościołach. Powróciło tabernakulum do kościoła Przemienienia Pańskiego, a do Katarzyny konfesjonał.

Trwają liczne prace porządkowe przy obu kościołach. Numer konta bankowego Parafii w gablotce i na stronie naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę lub konto.

Do końca listopada w naszych kościołach po mszy św. wieczornej różaniec połączony z wypominkami.

W środy i soboty zapraszamy na adorację Pana Jezusa 30 min. przed wieczorną mszą świętą w kościele Przemienienia Pańskiego.

Przy wejściu do kościoła wystawione są spryskiwacze do dezynfekcji rąk.

Gazety w dużym wyborze przy wyjściu z kościoła. Bardzo gorąco zachęcamy do czytania gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest również nowy numer naszej gazetki parafialnej. W zakrystii obu kościołów przyjmujemy zapisy na prenumeratę „Różańca” w cenie 71 zł.

We wtorek i środę od godz. 12.00 do 16.00 na parkingu przy Banku Spółdzielczym będzie stał mobilny punkt testów na Covid19. Jest to oferta prywatna i płatna. Proszono nas o ogłoszenie.

ks. Henryk Zątek

( XXXIII Niedziela Zwykła )

Wspomnienia liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:

We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

We środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego kapłana.

W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla będziemy w kościele Przemienienia Pańskiego gościli o. Feliksa Krzysztofa Rachwalika Franciszkanina, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po mszach świętych będzie sprzedawał różańce z Ziemi Świętej.

Przez cały listopad w naszych kościołach po mszy św. wieczornej różaniec połączony z wypominkami.

Dyspensa od niedzielnej mszy świętej oraz limit wiernych w kościele są w mocy. W Przemienieniu Pańskim dopuszczalna ilość wiernych to 70 osób. Natomiast w kościele św. Katarzyny 27 osób.

Przy wejściu do kościoła wystawione są spryskiwacze do dezynfekcji rąk.

Gazety w dużym wyborze przy wyjściu z kościoła. Bardzo gorąco zachęcamy do czytania gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest również do nabycia Kalendarz na 2021 r. w cenie 10 zł. W zakrystii obu kościołów przyjmujemy zapisy na prenumeratę „Różańca” w cenie 71 zł.

ks. Henryk Zątek

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz