(III niedziela zwykła )

W Chorwacji niedawno miało miejsce trzęsienie ziemi. Dlatego Biskupi Polscy poprosili Caritas o zorganizowanie składki na Chorwację. Dzisiaj w kościele do puszek można składać ofiary na pomoc poszkodowanym.

W poniedziałek, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

We wtorek, 26 stycznia, wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

We czwartek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła.

W środy i soboty zapraszamy na adorację Pana Jezusa 30 min. przed wieczorną mszą świętą w kościele Przemienienia Pańskiego.

Odprawiamy dzisiaj w kościele Przemienienia Pańskiego w ornacie, który jest z fundacji bierzmowanych.

Trwają liczne prace porządkowe przy obu kościołach. Numer konta bankowego Parafii w gablotce i na stronie naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę lub konto.

Transmisja w internecie mszy świętej w każdą niedzielę o godz. 11 z kościoła św. Katarzyny.

W gablotce informacje dla narzeczonych w sprawie kursu przedmałżeńskiego.

Gazety w dużym wyborze przy wyjściu z kościoła. Bardzo gorąco zachęcamy do czytania gazet: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

ks. Henryk Zątek

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz