XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA                                 23.09.2018 r.

W tym tygodniu wspominamy
:

- w poniedziałek – 24 września – święto Rocznicy Poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-B.

-  w czwartek –  27 września - wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

- w piątek – 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika;

- w sobotę - 29 września – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. To czas pięciu spotkań o podstawach wiary i życia. Spotkania odbywają się przez pięć kolejnych czwartków po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30. Więcej szczegółów na ulotkach z tyłu kościoła, które można zabrać dla siebie lub drugich osób.

Z racji czwartego czwartku miesiąca zapraszamy na spotkanie modlitewne grupy Szkoły Nowej Ewangelizacji organizowane przez naszą parafię przy wsparciu Szkoły Ewangelizacyjnej Cyryl i Metody, również po Mszy świętej wieczornej. Spotkania te są przez cały rok w drugie i czwarte czwartki po Mszy świętej wieczornej.

Obok „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Źródła”,  dziś można nabyć „Arkę” , ”Cuda i Łaski” a dla dzieci „Jaś i Ola”. jest także nasza parafialna gazetka „Wśród nas”.

Cztery Formy Pogrzebu w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie

Zakład Pogrzebowy p. Franciszka Kozubka w porozumieniu z ks. proboszczem oddał do użytku w Domu Pogrzebowym w Cięcinie przy ul. Targowej, obok  cmentarza parafialnego, IZBĘ POŻEGNAŃ, która pełnić będzie rolę domu przedpogrzebowego.

Dzięki temu można będzie uniknąć niespotykanego w obrzędach liturgicznych wyprowadzanie ciała zmarłego i konduktu żałobnego z cmentarza. Izba pożegnań pomieści trumnę i kilkanaście osób najbliższej rodziny, które zechciałby poprzedzić pogrzeb modlitwą. Położona jest w równej odległości między oboma kościołami. Jest możliwość zastosowania ruchomej chłodni. Korzystanie z niej jest bezpłatne!

W tych okolicznościach, idąc za dekretami Kongregacji Kultu Bożego, w parafii naszej pogrzeby mogą być celebrowane w czterech różnych formach, a mianowicie:

1. Wyprowadzenie z domu zmarłego do kościoła i z kościoła  na cmentarz;
  2. Wyprowadzenie z domu przedpogrzebowego – Izby Pożegnań do kościoła i z kościoła na cmentarz;
  3. Wprowadzenie przewiezionej trumny ze zmarłym do kościoła i po Mszy św. z kościoła  na cmentarz;
  4. Odprawienie Mszy św. w kaplicy cmentarnej przy trumnie zmarłego i odprowadzenie
    do grobu.

Trzeba przypomnieć i podkreślić, że kaplice cmentarne urządzono i przystosowano do sprawowania w nich Mszy świętej. We Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym  celebrowanie są w nich uroczyste Msze święte za Wszystkich Zmarłych.    Kaplice więc nie powinny pełnić roli dawnej kostnicy czy przechowalni zwłok naszych zmarłych.

Ks. Prob. Stanisław Bogacz