Św. Maria de Mattias była wielką orędowniczką kultu Krwi Chrystusa. Założyła 4 marca 1834 roku w Acuto we Włoszech Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które zatwierdził papież Pius IX w dniu 28 stycznia 1878 r.
Cele Zgromadzenia to adoracja Krwi Chrystusa i działalność apostolska. Najdroższa Krew Jezusa Chrystusa jest jedyną i najwyższą wartością daną przez Zbawiciela na odkupienie rodzaju ludzkiego. Ofiarując Najdroższą Krew Jezusa przez Maryję, Współodkupicielkę i Pośredniczkę wszystkich Łask, możemy uprosić najwięcej łask dla ratowania świata przed zagładą, nawrócenie grzeszników, zbawienia dusz czyścowych, oraz wynagrodzenie Bogu za grzechy nasze i całego świata.
Pierwsza wspólnota w Polsce została otwarta 2 sierpnia 1946 roku w Bolesławcu, natomiast 13 grudnia 1965 r. ustanowiono Prowincję Polską z siedzibą w Bolesławcu.
Powstanie SKC w parafii cięcińskiej pw. Św Katarzyny Aleksandryjskiej datuje się na dzień 06.10.2006 r. Wtedy rozpoczęło modlitwę 28 osób czyli 4 róże, obecnie jest 27 róż.
Od 2016 roku z okazji 10-lecia istnienia, powstała inicjatywa regularnego odmawiania Koronki do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. W trosce o rozwój duchowy członków, oraz rozwoju kultu organizowane są dni skupienia, wyjazdy, zwłaszcza w dni odpustowe, do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach itp., jak również odvywają się uroczyste msze odpustowe w cięcińskiej parafii w dzień wspomnienia liturgicznego św. Marii De Mattias. Poczet sztandarowy SKC jest widoczny na wszystkich świętach parafialnych, zachęcając innych do wstąpienia do tegoż Stowarzyszenia
Róże oprócz modlitwy biorą udział w różnych dziełach miłosierdzia np. pomoc dla Hospicjum, wsparcie dla rodzin chorych dzieci i inne, a także wsparcie budowy Sanktuarium Krwi Chrystusa. Po rocznej prawie przerwie spowodowanej pandemią została wznowiona koronka do Najdroższej Krwi Chrystusa w trzecie czwartki każdego miesiąca. Opiekunem duchowym SKC jest obecnie ks. Dawid Szewczyk. Osoby zainteresowane włączeniem się do ruchu zapraszamy o kontakt z jego animatorką – Danutą Chowaniec